Konkurs Językowy w Liceum w Psarach

Liceum Ogólnokształcące w Psarach już po raz siódmy zorganizowało konkurs językowy dla gimnazjalistów z czterech gmin. Jak co roku biorą w nim udział uczniowie z Woźnik, Psar, Strzebinia, Koszęcina i Boronowa. Tego roku do konkursu dołączyły jeszcze dwie szkoły powiatu tarnogórskiego, a mianowicie gimnazjaliści z Kalet i Miotka. Zdaniem uczniów biorących udział w konkursie, jego najbardziej emocjonującą częścią był quiz językowy - czyli teleturniej z prawdziwego zdarzenia - przed widownią, na która w głównej mierze składali się licealiści. Atrakcyjny przebieg konkursu, wystawa krajoznawcza, emocje współzawodnictwa oraz ciekawe nagrody dla zwycięzców - to elementy, dzięki którym liceum w Psarach zaprezentowała się jako nowoczesna i warta wyboru szkoła. Poza tym języki obce są ważnym elementem edukacji Liceum w Psarach, a konkurs językowy jest szczególną atrakcją i motywacją do nauki. Konkurs obejmował 2 języki – niemiecki i angielski. Łącznie wzięły w nim udział 42 osoby. Każda z nich startowała w klasyfikacji indywidualnej, a 3 najlepszych uczniów z danej szkoły rywalizowało również w kategorii drużynowej. Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki współzawodnictwa gimnazjów: Konkurs drużynowy - j. angielski: I Gimnazjum w Woźnikach Konkurs drużynowy - j. niemiecki: I Gimnazjum w Koszęcinie Konkurs indywidualny - j. angielski: I Tomasz Przybyła - Koszęcin II Kamil Berych - Koszęcin III Paweł Dratwa - Kalety Konkurs indywidualny – j. niemiecki: I Agata Sobala - Koszęcin II Oliwia Przewłoka - Strzebiń III Jakub Świerczek - Kalety Inicjatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel języka niemieckiego – koszęcinianin mgr Grzegorz Wójcik. Liceum w Psarach serdecznie dziękuje panu Alojzemu Cichowskiemu – burmistrzowi Woźnik, panu Grzegorzowi Ziaji – wójtowi Koszęcina, panu Rufinowi Majchrzykowi – wójtowi Boronowa i panu Klaudiuszowi Kandzi – burmistrzowi Kalet za uświetnienie swoją obecnością tego przedsięwzięcia oraz ufundowanie nagród dla zwycięzców. (Red.)