Wiosna Kulturalna pełna sukcesów

Miejski Dom Kultury w Lublińcu już po raz XV zorganizował Lubliniecką Wiosnę Kulturalną. Impreza odbyła się w dniach 13-14 kwietnia. „Kulturalna Wiosna” jest przeglądem twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zespołów działających w ośrodkach kultury i placówkach oświatowych. Reprezentanci szkół i ośrodków kultury z terenu gminy nie tylko wzięli udział w konkursie, ale zdobyli wiele czołowych miejsc. Zuzanna Lerche oraz Wiktoria Hiszpańska - dwie reprezentantki Domu Kultury im. W. Roździeńskiego w Koszęcinie zdobyły wyróżnienia specjalne w kategorii przedszkolaków. Dziewczynki przygotowała Iwona Lachowska -Ujma. Poza tym trzy wychowanki z Przedszkola u cioci Mariolki - Olga Staszyńska, Karolina Gąsior oraz Natalia Lachowska również zdobyły wyróżnienia. Najmłodsze uczestniczki jak zwykle podbiły serca widzów i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a siedzącym na widowni rodzicom i dziadkom rosły serca. W kategorii uczniów klas I-III również dwie dziewczynki, uczennice szkoły podstawowej w Koszęcinie zdobyły znakomite pozycje – Małgorzata Paruzel z piosenką „Zakazany owoc” zdobyła II miejsce, a Kinga Skura z utworem „Etiuda” znalazła się tuż za nią na III pozycji. W kolejnej kategorii wiekowej, uczniów klas IV-VI, czołowe miejsca również powędrowały do uczennic z Koszęcina – Anna Kupny śpiewając piosenkę pt. „Kto się na tangu dziś zna” okazał się najlepszą uczestniczka i zdobyła I miejsce. Jej szkolna koleżanka - Paulina Szendera – z „Piosenką drewnianych lalek” zdobyła natomiast II miejsce. Uczennice kształcą swoje wokalne umiejętności pod okiem nauczycielki muzyk - Iwony Lachowski-Ujmy. W kategorii uczniów gimnazjum wszystkie trzy miejsca powędrowały do reprezentantek gminy Koszęcin – I miejsce zdobyła Oliwia Tomys - reprezentująca Dom Kultury w Strzebiniu z piosenką „Małe tęsknoty”. Nina Małyska, uczennica koszęcińskiego Gimnazjum, zdobyła II miejsce z piosenką „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, a Karolina Klyta, również z DK w Strzebiniu, śpiewając przebój Mai Sikorowskiej - „Jakby z Luisem A”, zdobyła III miejsce. Wszyscy cieszymy się z tak znakomitych osiągnięć młodych wokalistek, serdecznie gratulujemy wykonawcom oraz ich nauczycielom i życzymy im wielu dalszych sukcesów. (MTL)