Gminna Spartakiada MDP

14 czerwca odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Koszęcin. Coroczny sprawdzian umiejętności odbył się standardowo w dwóch kategoriach: ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie na 7x50 z przeszkodami. Tegoroczna Spartakiada odbyła się w Sadowie na boisku tamtejszego LKS\'u „Pokój”. W rywalizacji wzięło udział 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Rusinowic, Wierzbia, Sadowa, Koszęcina i Strzebinia. W opinii komisji w składzie przewodniczącego dh Michała Aniało oraz członków: Jacka Głuśca, Pawła Kandzi, Grzegorza Borosza, Andrzeja Plazy, Alojzego Mazura oraz Wioletty Głusiec – Rak, wszystkie drużyny biorące udział w tegorocznych zawodach reprezentowały dobry, a nawet bardzo dobry poziom umiejętności pożarniczych. Sama spartakiada wyłoniła jednak tych najlepszych. Właściwie wstępnie zwycięzców wyłoniły już same ćwiczenia bojowe, gdzie: I miejsce zajęły Rusinowice z czasem 42 sII miejsce otrzymał Sadów z czasem 46 sIII miejsce przypadło Koszęcinowi z czasem 54 sIV miejsce – Strzebiń z czasem 65 sV miejsce – Wierzbie z czasem 66 s W sztafecie na 7x50 z przeszkodami wyniki wyglądały następująco: I miejsce – Rusinowice z czasem76 sII miejsce – Sadów z czasem 82 sIII miejsce – Strzebiń z czasem 84 sIV miejsce – Koszęcin z czasem 91 sV miejsce – Wierzbie z czasem 97 s Klasyfikacja generalna postawiła sprawy jasno. Po podliczeniu punktów I miejsce zajęła MDP OSP w Rusinowicach z ogólnym czasem 118 sII miejsce otrzymała MDP OSP z Sadowa z czasem 128 sIII miejsce przypadło MDP OSP ze Strzebinia z czasem 149 sIV miejsce zajęła MDP OSP z Koszęcina z czasem 151 sV miejsce przyjęła MDP OSP z Wierzbia z czasem 157 s Uroczystej dekoracji zwycięzców oraz wszystkich uczestników w imieniu Wójta Gminy Koszęcin dokonał przewodniczący komisji oraz Przewodniczący rady Gminy Koszęcin Michał Anioł przy asyście Edwarda Opiełki.