Rusinowice

Powierzchnia 6 km 2
Liczba mieszkańców 1288
Sołtys: JOLANTA FORTUŃSKA

W Rusinowicach znajduje się Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który został wybudowany prze Komisję wspólną Episkopatu Polski i Ambasady Amerykańskiej. W Ośrodku stosowane są najnowocześniejsze metody rehabilitacji. Sama wioska jest bardzo atrakcyjna pod zabudowę letniskową. Znajduje się tu Szkoła Podstawowa i dobrze rozwinięta sieć handlowa. Bardzo dogodny dojazd pociągiem relacji Katowice – Lubliniec.

Najnowsze wiadomości

2019-07-14 20:51:30

Festyn w Rusinowicach dzień 2

Drugi dzień festynu rozpoczął się atrakcjami dla najmłodszych. O dobrą rozrywkę zadbał klaun Dyzio, który przygotował szereg zabaw dla dzieci
2019-07-13 19:31:10

Festyn w Rusinowicach dzień 1

W Rusinowicach odbył się coroczny festyn dla mieszkańców gminy. Atrakcji jak zawsze nie brakowało
2019-07-11 13:27:10

Święto 100-lecia Policji

W dniu dzisiejszym w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie miały miejsce uroczyste obchody 100-lecia istnienia Policji zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu.