Rusinowice

Powierzchnia 6 km 2
Liczba mieszkańców 1288
Sołtys: JOLANTA FORTUŃSKA

W Rusinowicach znajduje się Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który został wybudowany prze Komisję wspólną Episkopatu Polski i Ambasady Amerykańskiej. W Ośrodku stosowane są najnowocześniejsze metody rehabilitacji. Sama wioska jest bardzo atrakcyjna pod zabudowę letniskową. Znajduje się tu Szkoła Podstawowa i dobrze rozwinięta sieć handlowa. Bardzo dogodny dojazd pociągiem relacji Katowice – Lubliniec.

Najnowsze wiadomości

2019-09-11 11:23:30

Konsultacje

KONSULTACJE PROJEKTU UCHWAŁY W SPRAWIE REGULAMINU OKREŚLAJĄCEGO WYSOKOŚĆ ORAZ SZCZEGÓŁOWE WARUNKI PRZYZNAWANIA NAUCZYCIELOM DODATKÓW DO WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO, SZCZEGÓŁOWE WARUNKI OBLICZANIA I WYPŁACANIA WYNAGRODZENIA ZA GODZINY PONADWYMIAROWE I GODZINY DORAŹNYCH ZASTĘPSTW, WYSOKOŚĆ I WARUNKI WYPŁACANIA INNYCH ŚWIADCZEŃ WYNIKAJĄCYCH ZE STOSUNKU PRACY ORAZ KRYTERIÓW I TRYBU PRZYZNAWANIA NAGRÓD DLA NAUCZYCIELI ZA ICH OSIĄGNIĘCIA W ZAKRESIE PRACY DYDAKTYCZNEJ, WYCHOWAWCZEJ I OPIEKUŃCZEJ
2019-09-09 14:17:09

Informacja

Serdecznie zachęcamy osoby w wieku 65 + do wzięcia udziału w DARMOWYM projekcie "Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu". Projekt polega na zapewnieniu osobom starszym bezpłatnej formy rehabilitacji i leczenia. Każdy uczestnik projektu otrzymuje wsparcie w zakresie opiekuńczym, leczniczym i edukacyjnym. Czas trwania projektu dla jednego uczestnika wynosi miesiąc. Codzienny pobyt trwa poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Ponadto zainteresowani nie muszą się martwić o dojazd do Domu Seniora, ponieważ każdego dnia nieodpłatnie odbierani są ze swojego miejsca zamieszkania, transportowani do Brackiego Domu Seniorów w Bytomiu i później odwożeni do domów.
2019-09-09 14:15:38

Ogłoszenie PKP

2019-09-08 23:40:52

Dożynki w Sadowie

W tym samym dniu swoje święto obchodzili również rolnicy z Sadowa. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza Proboszcza Artura Pytel, po której ulicami miejscowości przejechał barwny korowód.
2019-09-08 23:13:30

Dożynki w Koszęcinie

Rolnicy z Koszęcina obchodzili dziś swoje święto. Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez księdza Proboszcza Krzysztofa Rzeźniczek w kościele pw. Świętej Trójcy.
2019-09-07 21:29:11

Dożynki w Cieszowej

Cieszowa w dniu dzisiejszym obchodziła dożynki. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji rolników w kościele pw. św. Marcina, którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Niesporek.
2019-09-07 20:27:09

Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu dzisiejszym w Wierzbiu odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Koszęcin oraz Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 45 >>